King Comf a frusztrációból született. Mi, Astrid & Cleome évekig nagyobb divatmárkák tervezőiként dolgoztunk. Az iparág gyors tempója, a fiktív „felhasználhatósági” dátum és a felesleges pazarlás arra késztetett minket, hogy saját márkát alkossunk.
A márkák a szöveteiket a szövőgyáraktól vásárolják, gyakran többet, mint amennyi ténylegesen szükséges a gyártáshoz.
A fel nem használt végek a varróműhelyben maradnak. Visszaküldeni költséges lenne, ahhoz meg kevés a maradék, hogy új gyártást indítsanak belőle. A műhelyek esetenként saját értékesítést szerveznek, vagy a maradékból prototípusokat készítenek. Sok minden végül az éghető hulladékba kerül.
Mi ezekre a minőségi maradékokra vadászunk, különleges, színes és időtálló textileket választunk a luxusiparból.
Az anyaghoz tervezzük azután a ruháinkat, amelyeket Portugáliában, kézzel varratunk.
Cipőinkhez európai eredetű készletekből keressük a bőröket. A bőrcipők egyszerűen hosszú élettartamúak és javíthatók, és a bőr az élelmiszeripar mellékterméke. Jelenleg vizsgálatokat és kutatásokat végzünk annak érdekében, hogy az állati bőrről áttérjünk egy olyan műbőrre, amely szintén természetes termék.
Papucsunk talpa újrahasznosított anyagokból készült. Cipőtalp vágásakor marad egy “szél”, akárcsak a sütitésztánál. Ezt összegyűjtjük, morzsoljuk és préseljük, majd ebből vágjuk.
Tervezzük a termékeink visszavételét, ha a vásárló már nem viseli azokat. Így újrahasznosíthatjuk, és semmi nem válik feleslegessé.
Szeretnél hozzájárulni történetünkhöz, van még tipped a számunkra? Feltétlenül tudasd velünk. Nem tudunk mindent, de együtt többet tudunk.